Dan graduering 2019 - sommer



Stort tillykke med følgende gradueringer

(Klik på nedenstående billeder og få dem i højere format)






JUNIOR 

KAKYU SHODAN    (under 14 år)

Celine Rasmussen                                                                                        Faaborg
Anemone Gedebjerg                                                                                     Silkeborg
Victor Lund                                                                                                    Østerbro
Viggo Hemmingsen                                                                                       Kbh
Marie Bennike                                                                                               Kbh

CHUKYU SHODAN        (14 – 15 år)

Ditlev Egholm                                                                                                Nykøbing F.
Anders Winther                                                                                             Nykøbing F.
Ida Dam Nielsen                                                                                            Roskilde
Andreas Kronborg                                                                                        Silkeborg
Mia Hartvigsen                                                                                              Silkeborg
Nicoline Tsomanis                                                                                         Østerbro
Ella Randrup                                                                                                 Østerbro
Frigg Thagaard                                                                                             Østerbro
Bertram Vasby-Christensen                                                                          Østerbro
Filippa Carstens                                                                                           Østerbro
Neo Gottlieb                                                                                                 Kbh
Victor Johannessen-Henry                                                                           Kbh


JOKYU SHODAN                  (16-17 år)

Jonas Leth Gotfredsen                                                                                Roskilde
Daniel Chabert                                                                                             Køge
Maria Jespersen                                                                                           Østerbro
Anna Tao Madsen                                                                                        Køge




SENIOR 

SHODAN

Magdalena Klasa (42)                                                                                 Faaborg
Aske Brandt-Møller* (18)                                                                             Sax
Matias Christiansen (19)                                                                              Sax
Jeanette Rothenborg                                                                                   Østerbro
Thorfinn Birkelund                                                                                        Østerbro
Thomas Nielsen (36)                                                                                    Kbh
Gitte Fahnøe (52)                                                                                         Kbh
Niels Bahn Christensen (53)                                                                         Kbh
Søren Sørensen (55)                                                                                    Kbh 
Lone Hansen (64)                                                                                         Nykøbing F.
Magnus Christensen                                                                                     Køge
Lars Mandahl                                                                                                Køge
Sofie Biskopstø                                                                                             Vordingborg
Iwona Pranga                                                                                                Vordingborg

NIDAN

Kennet Larsen (37)                                                                                       Nykøbing F.
Mi Døygaard (43)                                                                                          Roskilde
Tim Breuning (56)                                                                                         Roskilde  
Morten Hansen (44)                                                                                      Køge
Nini Chila Nielsen (20)                                                                                   Køge
Kim Christiansen (44)                                                                                   Sax
Theodor Tetz                                                                                                Østerbro
Merete Skovbjerg                                                                                          Nykøbing F.
Steen Frederiksen (47)                                                                                 Nykøbing F.
Marian Brodersen (34)                                                                                  Nykøbing F.
Doris Agger (69)                                                                                           Nykøbing F.
Birgitte Collins (55)                                                                                       Nykøbing F.
Inge Nielsen (68)                                                                                          Nykøbing F.
Mie Jensen (31)                                                                                            Nykøbing F.


SANDAN

Tatjana Nielsen (25)                                                                                      Roskilde
Maria Guldager (26)                                                                                     Roskilde
Peter Karkov (33)                                                                                         Silkeborg
Pia Rasmussen (53)                                                                                     Nykøbing F.
Claus Ødegaard                                                                                           Køge

YONDAN

Jens Vissing (55)                                                                                          Kbh
Søren Madsen (34)                                                                                      Nykøbing F.
Jens Kryger             (54)                                                                              Nykøbing F.
 

GODAN

Kenneth Antoft Nielsen (46)                                                                         Kbh
Ken Larsen (39)                                                                                           Kbh
Jan Henning Larsen (55)                                                                              Kbh
Kayle Larsen                                                                                                Nykøbing F.