Dan graduering 2019 – Vinter

Hjem » Nyheder » Dan graduering 2019 – Vinter

Dan graduering 2019 – Vinter

Stort tillykke med følgende graduering.

JUNIOR
Ka-Kyu Shodan 12-13 år    

Christoffer Hornuff                                                       Roskilde

Martin Yang Frederiksen                                             Roskilde

Markus Vestergaard                                                      Roskilde

Nicolai Dam Nielsen                                                     Roskilde

Karolina Lauritzen                                                         KBH

Gustav Dyhrberg                                                            KBH

Frida Egholm                                                                  Nykøbing F.

Chu-Kyu Shodan 14 – 15 år                     

Oscar Overgaard                                                            Nykøbing F.

Chalotte Lundh                                                              Nykøbing F.

Sigurd Boel Hagstrøm                                                  Nykøbing F.

Emil Holdt-Larsen                                                        Roskilde

Mads Elbæk Møller                                                       Køge

Jasmin Beik                                                                    Køge

William Ming                                                                 Viborg

Kirsten Meng                                                                 Viborg

Jo-Kyu Shodan 16 – 17 år                       

Frederik Brochmann                                                     Nykøbing F.

Dina Khalil                                                                      Nykøbing F.

Johan Wandler                                                               KBH

Isabella Kjeldsen                                                            KBH

Freja Philipsen                                                               KBH

Juliane Obsen                                                                Køge

Otto Mortensen                                                             Køge

Simon Lange                                                                  Viborg

Caroline Mortensen*                                                    Silkeborg

Pauline Elgraad                                                             Køge

Magnus Godt                                                                 Køge

SENIOR SORT
Shodan                                                                           

Catrine Ilum Hansen                                                    Vordingborg

Dennis Astrup                                                                Vordingborg

Mathias Dörge                                                               Vordingborg

Heidi Møller Boesen                                                     Nykøbing F.

Almin Grozdanic                                                           Nykøbing F.

Boye Olsen                                                                      Nykøbing F.

Amar Buhic`                                                                  Nykøbing F.

Marcus Pedersen                                                           Nykøbing F.

Amanda Formsgaard                                                    Roskilde

Emma Thaning                                                              KBH

Carl Johan Waldorff                                                     KBH

Kasper Håkansson                                                        KBH

Mikkeline Wirlander                                                    KBH

Charlotte Villquist                                                         Køge

Pia Tue Clausen                                                             Køge

Kristian Paaske                                                              Odense

Valdemar Andersen                                                      Karlslunde

Kent Frederiksen                                                           Rønde

SENIOR DAN
Nidan                                                                             

Charlotte Juul Petersen                                                Vordingborg

Thomas Westergaard                                                    Vordingborg

Lars Augustesen                                                             Vordingborg

Søren Oldenburg                                                            Vordingborg

Vibeke Adelskov                                                             Nykøbing F.

Thomas Lilholt                                                               Rønde

Edith Rungborg                                                              Rønde

Henrik Hansen                                                               Østerbro

Christina Philipsen                                                        Østerbro

Jonathan Børresen                                                        Roskilde

Henrik Nielsen                                                               Roskilde

Claus Dam Nielsen                                                        Roskilde

Gudmunda Einarsdòttir                                               Roskilde

Sophie Rûgge                                                                  Køge

Kim Mortensen                                                               Køge

Kaare Hedvard                                                               Sydjurs

Marianne Kristensen                                                    Nykøbing F.

Kim Jensen                                                                     Egå

Bibi Beske                                                                       Sakskøbing

Carsten Hansen                                                             Silkeborg

Jens o Mogensen                                                           Silkeborg

Kenneth Carlsen                                                            Silkeborg

Sandan                                                                         

Line Trap Mogensen                                                     Nykøbing F.

Søren Rasmussen                                                          Nykøbing F.

Hans Leitisstein                                                             Sydkysten

Jit Buddha                                                                       Horsens

Jess Langhorn                                                                Østerbro

Morten Rolsted                                                              Østerbro

Sita Ganesan                                                                   Østerbro

Søren Ravn Larsen                                                        Roskilde

Jane Jensen                                                                    Roskilde

Michael Schmidt                                                            KBH

Jens Arnbak                                                                    KBH

Jan Jørgensen                                                                KBH

Frantz Broskov                                                               Karlslunde

Pernille Hansen                                                              Hvidovre

Marousca Helqvist                                                         KBH

 

Modtag vores nyhedbrev

Få besked om nye events, stævner og alt nyt fra IOGKF.

Find din dojo

IOGKF.dk er en demokratisk sammenslutning af Danske Okinawa Goju-Ryu klubber.

OM IOGKF
IOGKF